STOICYZM

5 najczęściej czytanych artykułów na blogu w 2021 r.

najczęściej czytane artykuły na blogu

Na dzisiaj zaplanowałem małe podsumowanie najczęściej czytanych artykułów na blogu Projektowanie Życia w 2021 r., na podstawie google analytics.

Nie są to na pewno najważniejsze artykuły, ale w jakiś sposób Google bardzo dobrze je zindeksowało i wyświetliło wielu osobom. Zachęcam do zapoznania się z zestawieniem.

  1. Czym jest amor fati?

amor fati

To wpis o mojej ulubionej technice stoickiej, którą można przetłumaczyć jako „umiłowanie losu”. Pozwala ona na pozbycie się wielu niepotrzebnych emocji, łagodzenie stresu i uspokojenie wewnętrzne. Pozwala dobrze zaprojektować swoje życie. Sprawdź na czym to dokładnie polega.

  1. Stoicyzm według Polaków.

stoicyzm

Jest to zestawienie znanych mi autorów różnego rodzaju publikacji związanych ze stoicyzmem. Skupiłem się na razie na polskich twórcach. Od czasu publikacji z pewnością trzeba już dopisać kilka dodatkowych pozycji, co bardzo cieszy.

  1. Modlitwa o pogodę ducha.

modlitwa o pogodę ducha

To jeden z moich ulubionych tekstów motywacyjnych, często błędnie przypisywany Markowi Aureliuszowi. W artykule znajdziesz pełny tekst modlitwy.

  1. Inspiracje – Marek Aureliusz

marek aureliusz

Jeden z pierwszych tekstów na blogu, ale z pewnością, gdyby nie postać cesarza filozofa i jego dzieło – ten blog nigdy by nie powstał.

  1. Stoicyzm według Polaków – część druga.

stoicy

Kontynuacja artykułu o polskich stoikach. Tym razem w ujęciu historycznym. Czy wiesz, że stoicyzmem inspirował się prawdopodobnie Mikołaj Rej?

 

Jeżeli jeszcze nie zapoznałaś / zapoznałeś się z moim ebookiem „Jak dobrze zaprojektować swoje życie?” to jest on cały czas dostępny pod tym linkiem:

https://projektowaniezycia.pl/ebook/

 

Tagi ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *