FILOZOFIA ŻYCIA

Czy już wiesz, kiedy umrzesz?

kiedy umrzesz

Co byś zrobił, gdybyś wiedział, kiedy umrzesz?

 

No właśnie, zastanawiałeś się kiedyś nad własną śmiercią? Co by było, gdyby każdy z nas wiedział dokładnie, kiedy umrze?

Z pewnością zmotywowałoby to wielu z nas do działania i odważnego wprowadzenia zmian w dotychczasowym życiu. Trochę tak, jakby nasze życie do tej pory było mniej wartościowe, nie takie jak chcieliśmy, i w ostatnim momencie chcemy je zmienić.

A może tylko zaznać chwilowej przyjemności przed śmiercią?

Takie działanie brzmi jak ostatnie życzenie skazańca. Z kolei druga grupa osób najprawdopodobniej nie zrobiłaby nic w związku z taką informacją. I naprawdę nie widzę nic złego.

Abstrahując od różnych wyznań i przyszłego postępu medycyny – obecnie sama informacja o śmierci każdego z nas jest pewna! Każdy z nas umrze, dlatego codziennie mamy możliwość przygotowania się do tego dnia oraz celebrowania naszego życia.

Dlaczego zatem czekamy z różnymi sprawami i nie działamy?

Przecież już jutro możemy umrzeć. Jak nie jutro to za miesiąc albo za rok, albo za kilkadziesiąt lat. To potwierdzone terminy! Każdy zna datę swojej śmierci.

Niech ta informacja będzie dla Ciebie motywacją, aby nie czekać, tylko już teraz działać. Mamy tak mało czasu a tak wiele pomysłów. Czas właściwie zaprojektować swoje życie!

Jako inspirację w tym temacie polecam Ci film „Nie patrz w górę”. Dotyczy on właśnie znanej daty naszej śmierci.

 

Tagi , , , , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *