FILOZOFIA ŻYCIA, MOTYWACJA

Czy prostota jest najlepsza?

prostota

„Czy prostota jest najlepsza, czy po prostu najłatwiejsza”

– Martin Gore, z piosenki Judas

Trzeba to jasno powiedzieć: projektowanie życia nie polega na wyborze prostych rozwiązań. Co to za projekt, który nie zakłada żadnego innowacyjnego, albo chociaż ciekawego rozwiązania? Proste drogi doprowadzają nas do pospolitego życia i wcale nie chodzi tutaj o porównywanie się z innymi.

Aby się rozwijać musimy wprowadzać zmiany i wybierać nieoczywiste drogi. Takie wybory nigdy nie są łatwe, ale sama prostota może nas ograniczać.

Przejawia się ona m. in. w:

  • w ocenianiu innych,
  • w impulsywnym działaniu,
  • w lenistwie,
  • w strachu przed zmianą,
  • w lekceważeniu innych,
  • w dbaniu wyłącznie o własne korzyści.

Aby temu zapobiegać – spójrz na swoje życie jak na niesamowity projekt, przepiękny plan i wspaniałą koncepcję. Takie projektowanie życia z pewnością nie może być oparte na najprostszych rozwiązaniach i „tanich zamiennikach”. Czasami potrzeba dużo wysiłku i ciężkiej pracy aby zrealizować piękny plan. Ale gdy już uda się tego dokonać – czyż nie wspaniała przyszłość Cię czeka?

Pomyśl – co dla Ciebie będzie najlepszym wyjściem?

 

Tagi , , , , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *