FILOZOFIA ŻYCIA

Efektywna praca w domu – 7 sposobów.

efektywna praca w domu

Obecna sytuacja sprawiła, że coraz więcej osób pracuje zdalnie lub po prostu prowadzi firmy z własnego domu. Praca w tym trybie wymaga dobrej organizacji czasu oraz skupienia i koncentracji. Naszą pracę może rozpraszać mnóstwo rzeczy. Dlatego ważne jest projektowanie własnej pracy, aby zachować wydajność i nie rozpraszać uwagi.

 

Efektywna praca w domu to przede wszystkim:

1. Oddzielne miejsce do pracy – część osób pracuje nawet w sypialni, a to duży błąd. Znajdź miejsce, które służy wyłącznie do pracy i pozbądź się rozpraszaczy. Nawet jeżeli nie jest to typowa przestrzeń biurowa. Zadbaj o spokój i ciszę.

2. Stałe godziny pracy – ważne, abyś pracował w ustalonych wcześniej godzinach. Mimo pokusy dłuższego spania i wykonywania innych zaległych czynności, staraj się zachować stały harmonogram pracy.

3. Lista rzeczy do zrobienia – przed rozpoczęciem pracy zaplanuj zadania, które musisz wykonać. Ułatwi to organizację i zarządzanie czasem.

4. Ogranicz bałagan w sieci – nie otwieraj trzydziestu kart w przeglądarce, gdy szukasz informacji i nie zapisuj wszystkiego na pulpicie. Porządkuj informacje i pliki na komputerze.

5. Zastosuj technikę Pomodoro – polega ona na pracy przez 25 minut, a następnie pięciominutowej przerwie. Spróbuj tej techniki. Jest to świetny sposób do utrzymania skupienia i wyostrzenia umysłu.

6. Śledź swój czas – im szybciej zorientujesz się, ile czasu spędzasz przy każdym zadaniu, tym szybciej znajdziesz sposób na zminimalizowanie nieefektywności. Możesz użyć programów i aplikacji do monitorowania czasu.

7. Urozmaicaj swój dzień różnymi zadaniami – godzina pisania, godzina projektowania, godzina telefonowania – to sprawi, że nie będziesz czuł znudzenia wykonywaną pracą.

Czym dla Ciebie jest efektywna praca zdalna i jakie znasz jeszcze sposoby na jej polepszenie?

Podziel się swoimi doświadczeniami.
(za psychologytoday.com oraz charaktery.eu)

 

Tagi , , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *