FILOZOFIA ŻYCIA, MOTYWACJA

Przygotowanie do walki

przygotowanie

Dzisiejszy wpis jest w innym tonie, prezentującym przygotowanie do walki w ujęciu metaforycznym.

 

Zostałem wyzwany na pojedynek. To może być bolesne. Ja kontra Problem. Walka zaplanowana na wiele rund, pomiędzy wielokrotnym mistrzem świata – Problemem a pretendentem do tytułu – Moją Wolą.

Już niedługo przekonamy się, czy będziemy mieli nowego mistrza, czy po raz kolejny zwycięski pozostanie Problem. Wola poświęciła wiele miesięcy na ćwiczenia i wyrzeczenia, aby przygotować się do walki. Bo przeciwnik jest niesamowicie groźny. Dotychczasowi pretendenci czasami nie wychodzili nawet na ring. Ba, nawet nie zakładali rękawic. To jest Wielki Problem – twardy przeciwnik, choć też kilka razy leżał już na deskach.

Jak będzie w moim pojedynku? Założyłem rękawice, wchodzę na ring, ale czy wytrwam pierwszą rundę? A może przejdę od razu do ofensywy, zaskoczę go i walkę zakończę nokautem?

Trener od projektowania życia dobrze podpowiada – najważniejsze jest przygotowanie.

 

Tagi , , , , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *