FILOZOFIA ŻYCIA, MOTYWACJA

Trening mózgu

trening mózgu

Niećwiczone mięśnie zanikają.

Taką poradę można otrzymać często od pasjonatów siłowni i ćwiczeń. I z tym trzeba się zgodzić. Dbamy zatem, aby mieć jak najładniejszą sylwetkę i dobrą kondycję. Dbałość o swoje ciało jest od jakiegoś czasu stylem życia milionów osób na całym świecie. Możemy też mówić o tym w kategoriach mody i trendów. W końcu wiele osób musi jakoś wyglądać na tych fotkach wrzucanych na instagrama.

Abstrahując jednak od celowości takich ćwiczeń, zwrócę uwagę na coś innego.

Dlaczego poświęcamy tyle czasu na rozwój naszego ciała, a zaniedbujemy rozwój naszej osobowości? Miliony połączeń neuronowych w naszym mózgu też wymagają ćwiczeń. Nie możemy tego zaniedbywać.

Trening mózgu jest bardzo ważny.

Okazuje się, że w okresie pełnej dojrzałości, nasz mózg nadal może tworzyć nowe komórki, czyli może się rozwijać. Poprzez trening możemy ciągle pobudzać nasz mózg. Będzie to miało znakomite przełożenie na nasze codzienne funkcjonowanie.

Nie mamy lepszego sposobu na trening mózgu jak częste pisanie i czytanie. Dzięki temu „atakujemy” swój mózg tysiącami nowych impulsów, które wzmacniają naszą kreatywność. Badania pokazują, że zwiększona aktywność mózgu trwa jeszcze przez kilka dni po przeczytaniu książki.

Czy słyszałeś kiedykolwiek opinię, że czytanie lub pisanie wpływa na nas negatywnie? No chyba, że treści są toksyczne, ale same w sobie te czynności zawsze są pozytywne dla nas samych.

W sieci znajdziesz sporo artykułów na temat ćwiczeń – jakie jeszcze możesz stosować w celu rozwoju i treningu mózgu. Oto według mnie kilka najciekawszych z nich:

  1. mycie zębów lub jedzenie niedominującą ręką,

  2. nauka języków obcych,

  3. gry planszowe,

  4. rozwiązywanie łamigłówek,

  5. układanie puzzli lub klocków,

  6. nauka nowego sportu.

Poprzez trening mózgu dbaj o to, aby Twój umysł był piękny.

 

Tagged , , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *