ABSURDY ŻYCIA

Wtorkowy absurd: Nowa moda – morsowanie | odcinek 3

morsowanie

Morsowanie, czyli kąpiel w zimnej wodzie, staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi, którzy poszukują wyzwań i hartują swoje ciała. Nie można zaprzeczyć, że jest to jedno z ćwiczeń stoickich, które warto praktykować. Jednak ostatnio zaczęła się na to moda, która może prowadzić do tragicznych absurdów.

Nie mam nic przeciwko morsowaniu. Wręcz przeciwnie, uważam, że hartowanie ciała to ważna praktyka, która przynosi liczne korzyści zdrowotne i psychiczne. Jednak problemem staje się brak zdrowego rozsądku i przesada w podejściu do tej formy aktywności.

Niedawno przeczytałem o dramatycznych przypadkach, które miały miejsce w związku z morsowaniem. Kobieta próbowała zdobyć najwyższy szczyt górski Beskidów jedynie w butach, spodenkach i biustonoszu, a temperatura jej ciała spadła poniżej 26 stopni Celsjusza. Dla wielu może to wydawać się heroiczne, ale w rzeczywistości było to nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie. Kobieta doznała odmrożeń wszystkich kończyn i była w stanie głębokiej hipotermii. Lekarze musieli walczyć o jej życie.

Kolejny przypadek dotyczył mężczyzny, który utonął pod taflą lodu podczas morsowania. Mimo że to ekstremalne wyzwanie, nie wolno zapominać o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Chasing „fejm” i poszukiwanie nowych wyzwań nie powinno kolidować z rozsądnością i zdrowym podejściem do swojego ciała.

Chociaż morsowanie przynosi liczne korzyści dla organizmu, takie jak zwiększona odporność, poprawa krążenia krwi i ogólne poczucie świeżości, nie można bagatelizować ryzyka, które niesie za sobą nieodpowiedzialne podejście do tej praktyki. Pamiętajmy, że to rozum powinien sterować naszymi działaniami, a nie odwrotnie. Kiedy zdrowy rozsądek zawodzi, możemy dojść do tragedii.

Morsowanie jest fantastyczną formą aktywności fizycznej, ale musimy pamiętać o umiarze, odpowiednim przygotowaniu i przede wszystkim o bezpieczeństwie. Nie warto ryzykować życia i zdrowia w imię chwilowej sławy czy modnej manii. Praktykujmy morsowanie, ale z rozwagą i zrozumieniem jego potencjalnych zagrożeń.

 

Tagi , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

2 thoughts on “Wtorkowy absurd: Nowa moda – morsowanie | odcinek 3

  1. Świetny post!
    Bardzo dobry temat do rozważań. Niestety, nieodpowiedzialne morsowanie to jakaś plaga. Mam szczerą nadzieję, że ludzie, którzy decydują się na takie doznania, będą lepiej przygotowani, poczytają wady, zalety i chociaż… jak się przygotować.
    Świetnie napisany post 🙂
    Będę odwiedzać częściej!

    1. Dziękuję bardzo za opinię. Sam myślę, że morsowanie to bardzo zdrowa czynność dla naszego organizmu, ale to co piszesz – musi być poprzedzona przygotowaniem, wiedzą na ten temat. Wiele osób niestety robi to niedługo po podjęciu samej decyzji, bez przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *