ABSURDY ŻYCIA

Wtorkowy absurd: Problemy dnia codziennego | Odcinek 17

problemy dnia codziennego

Niektórzy mają poważne problemy dnia codziennego.

Natrafiłem na informację, że znana polska celebrytka – Maja Bohosiewicz umieściła w sieci ogłoszenie o pracę. Poszukuje asystentki, i zupełnie nie byłoby nic w tym dziwnego, ani absurdalnego, gdyby nie wymagania stawiane potencjalnej kandydatce.

Przeczytałem kilka artykułów opisujących to ogłoszenie i wszystkie pisały o nim w charakterze skandalu.  Jeden z powielanych komentarzy brzmi: „Czuję się zmobbingowana od samego przeczytania tego ogłoszenia”, a na niedoszłą pracodawczynię wylano wiadro pomyj.

Abstrahując od samego ogłoszenia i tego, jakie są postawione warunki pracy, zwróciłem uwagę tylko na jeden z punktów, który brzmi: „rozwiązywanie problemów dnia codziennego”.

Z racji bardziej luźnego i często ironicznego charakteru wtorkowych wpisów, chyba mogę sobie pozwolić na stwierdzenie, że chodzi tutaj o czarownicę albo o zdolną filozofkę (ogłoszenie było kierowane wyłącznie do kobiet). Tak, to dla mnie stwierdzenie z nurtu typowo filozoficznego i jeszcze nie raz zamierzam przywołać ten świetny przykład.

Jak tak głębiej się nad tym zastanowić, to fajnie by było mieć taką osobę, która rozwiązuje nasze problemy dnia codziennego.

Przychodzimy zmęczeni po pracy, dotknięcie czarodziejską różdżką i cyk – mamy znowu mnóstwo energii. Dzieci płaczą nam całą noc nie pozwalając zasnąć, cyk i dzieci śpią. Kot znowu zbił wazon w przedpokoju, cyk i po problemie. Każdy z nas by tak chciał prawda?

Zastanawiam się, czy jest na świecie osoba, która bez nadprzyrodzonych zdolności może spełnić takie wymaganie… Jak myślicie?

problemy dnia codziennego

https://noizz.pl/spoleczenstwo/maja-bohosiewicz-szuka-asystentki-ogloszenie-o-prace-wywolalo-burze/4kn4vwg

Przeczytaj inne absurdy (i problemy dnia codziennego( w kategorii: ABSURDY ŻYCIA

 

Tagi , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

1 thoughts on “Wtorkowy absurd: Problemy dnia codziennego | Odcinek 17

  1. Ogłoszenie brzmi jak dla oferty wirtualnej asystentki, ta nawet ubierze odpowiednio prezesa, a może i rozbierze …kto ich tam wie. Zawsze w rodzinie jest jakiś bohater, rozwiązujący problemy od finansowych po głaskaniu po głowie. Teraz jest moda i potrzeba na dowartościowanie ludzi. Rozwiązywanie problemów? Znawcy psychologii wolą termin wyzwania , a więc znalazła się osoba sprostająca tym wymaganiom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *