ABSURDY ŻYCIA

Wtorkowy absurd: Problemy dnia codziennego | Odcinek 17

problemy dnia codziennego

Natrafiłem na informację, że znana polska celebrytka – Maja Bohosiewicz umieściła w sieci ogłoszenie o pracę. Poszukuje asystentki, i zupełnie nie byłoby nic w tym dziwnego, ani absurdalnego, gdyby nie wymagania stawiane potencjalnej kandydatce.

 

Przeczytałem kilka artykułów opisujących to ogłoszenie i wszystkie pisały o nim w charakterze skandalu.  Jeden z powielanych komentarzy brzmi: “Czuję się zmobbingowana od samego przeczytania tego ogłoszenia”, a na niedoszłą pracodawczynię wylano wiadro pomyj.

Abstrahując od samego ogłoszenia i tego, jakie są postawione warunki pracy, zwróciłem uwagę tylko na jeden z punktów, który brzmi: “rozwiązywanie problemów dnia codziennego”.

Z racji bardziej luźnego i często ironicznego charakteru wtorkowych wpisów, chyba mogę sobie pozwolić na stwierdzenie, że chodzi tutaj o czarownicę albo o zdolną filozofkę (ogłoszenie było kierowane wyłącznie do kobiet). Tak, to dla mnie stwierdzenie z nurtu typowo filozoficznego i jeszcze nie raz zamierzam przywołać ten świetny przykład.

Jak tak głębiej się nad tym zastanowić, to naprawdę fajnie by było mieć taką osobę, która rozwiązuje nasze problemy dnia codziennego …

Przychodzimy zmęczeni po pracy, dotknięcie czarodziejską różdżką i cyk – mamy znowu mnóstwo energii. Dzieci płaczą nam całą noc nie pozwalając zasnąć, cyk i dzieci śpią. Kot znowu zbił wazon w przedpokoju, cyk i po problemie. Każdy z nas by tak chciał prawda?

Zastanawiam się, czy jest na świecie osoba, która bez nadprzyrodzonych zdolności może spełnić takie wymaganie… Jak myślicie?

problemy dnia codziennego

https://noizz.pl/spoleczenstwo/maja-bohosiewicz-szuka-asystentki-ogloszenie-o-prace-wywolalo-burze/4kn4vwg

Przeczytaj inne absurdy w kategorii: WTORKOWY ABSURD

 

Tagged , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia (oczywiście własnego), pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.