INSPIRACJE, MOTYWACJA

Wyzwanie na nowy rok

2023, nowy rok, wyzwanie

Ostatnio na moim blogu pojawia się mniej wpisów, ale to nie oznacza, że cokolwiek odpuściłem. Wręcz przeciwnie. Pracuję i piszę jak nigdy dotąd. Przede mną duże wyzwanie na nowy rok.

 

Myślę, że wielu z nas lubi wyzwania. Lubimy zakładać się o coś, lub po prostu udowadniać komuś, że jesteśmy lepsi. Ja wolę jednak udowodnić coś samemu sobie, i poświęcę na to cały najbliższy rok.

 

Wyzwanie 365 dni

Przez cały bieżący rok, skrupulatnie prowadzę własny dziennik, w którym staram się codziennie odpowiadać na jedno pytanie, bądź rozmyślam nad jedną kwestią. Postanowiłem, że w 2023 r. podzielę się tymi zapiskami z Wami, dodając codziennie nowy wpis – i tak przez 365 dni.

 

Inspiracją do tego działania jest publikacja pt. „Dziennik stoika. Refleksje i myśli o sztuce życia na 366 dni” autorstwa Ryana Holidaya i Stephena Hanselmana. Zawiera ona oddzielne pytanie na każdy dzień roku i miejsce na przemyślenia. To jest podstawowa inspiracja, jednak z biegiem czasu,  sam zacząłem formułować pytania, i wiele z nich różni się od tego co jest w Dzienniku stoika.

dziennik stoika, ryan holiday

O czym piszę?

Będą to moje bardzo luźne przemyślenia i refleksje na temat projektowania własnego życia. Będzie dużo stoicyzmu, dużo wątpliwości na temat kondycji człowieka, dużo wskazówek, technik, motywacji i różnych sugestii.

Pytanie na każdy dzień jest skierowane do mnie bezpośrednio, ale odpowiedzi nie zawsze dotyczą mnie samego. Często uogólniam i piszę w liczbie mnogiej. Nie chcę być życiowym mentorem, ani oceniającym i wskazującym – jak mamy żyć. Mam jedynie nadzieję, że moje refleksje będą przede wszystkim inspiracją, aby każdy czytający odpowiedział sam sobie na zadane pytania, albo chociaż chwile się nad nimi zastanowił.

 

Jak to będzie wyglądało?

  • wpis w mediach społecznościowych + relacja będą pojawiały się codziennie o godzinie 7:00.
  • wpis na blogu będzie podsumowaniem danego tygodnia (zbiór wpisów z całego tygodnia) i będzie pojawiał się w każdą niedzielę.
  • Co tydzień będzie również wychodził mój newsletter, który będzie podsumowaniem całego tygodnia.
  • Przemyślenia są dość ogólnikowe i krótkie, zazwyczaj składają się z kilku zdań na dany temat. Czytanie zajmie ok 1-2 minuty.

 

Tak jak podkreślałem to wcześniej, mam nadzieję, że będzie to dla was inspiracja do zadania samemu sobie takiego pytania na dany dzień.

A jakie wy macie wyzwanie na nowy rok?

 

Aby nie pominąć niczego, zapisz się już dzisiaj do mojego newslettera:

 

 

 

Tagi , , , , , , , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *