FILOZOFIA ŻYCIA

„Zdrowie a Szczęście Wewnętrzne – Klucz do Pełni Życia

Zdrowie jest bez wątpienia jednym z najcenniejszych skarbów, jakie posiadamy. Jednak, czy jest ono gwarantem naszego stanu ducha, naszego szczęścia wewnętrznego? Czy pełni zdrowi ludzie zawsze są szczęśliwsi od tych, którzy zmierzyli się z utratą zdrowia, wypadkami lub poważnymi chorobami? 

Pewnie zgodzisz się ze mną, że zdrowie jest darem, jednak nie jest ono do końca w naszych rękach. Nawet przy perfekcyjnej diecie, regularnym ćwiczeniu i unikaniu wszelkich negatywnych wpływów, w każdej chwili możemy je stracić. W przeciwieństwie do zdrowia, szczęście jest czymś, co możemy doświadczać każdego dnia. To uczucie jest bardziej elastyczne i niezależne od warunków zewnętrznych.

Przykłady z Życia

Warto zwrócić uwagę na historie niepełnosprawnych sportowców, którzy stanowią doskonały przykład, że szczęście wewnętrzne nie jest związane z fizycznymi ograniczeniami. Ci sportowcy, mimo braku kończyn czy innych trudności, emanują niesamowitym szczęściem. Dlaczego? Ponieważ skupili się na działaniu zamiast na użalaniu się nad swoimi ograniczeniami. Zaakceptowali swoją sytuację i zdecydowali, że chcą żyć w zgodzie ze sobą, dążąc do szczęścia.

 

Życzenia dla Bliskich

Kiedy składamy życzenia dla swoich bliskich, zastanówmy się nad tym, co jest naprawdę ważne. Oczywiście, życzenie zdrowia zawsze jest mile widziane, ale może warto dodać coś więcej. Warto życzyć swoim najbliższym przede wszystkim szczęścia wewnętrznego, ponieważ to ono stanowi fundament pełni życia. Gdy doświadczą go, wszystkie inne aspekty życia staną się bardziej klarowne i łatwiejsze do osiągnięcia.

Podsumowanie

Zdrowie to bez wątpienia cenny skarb, ale nie jest jedynym kluczem do szczęścia. Szczęście wewnętrzne zależy od nas samych, od naszego podejścia do życia i akceptacji swoich ograniczeń. Oglądając niepełnosprawnych sportowców, możemy zainspirować się ich podejściem do życia i pamiętać, że szczęście jest dostępne dla każdego z nas, bez względu na naszą sytuację zdrowotną. Dlatego przy kolejnym składaniu życzeń dla swoich bliskich, nie zapomnijmy życzyć im przede wszystkim szczęścia wewnętrznego, bo to ono naprawdę czyni życie pełnym sensu.

Tagi , , , , , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *