FILOZOFIA ŻYCIA

Najnudniejszy człowiek na świecie

nuda, nudny człowiek, najnudniejszy człowiek

Naukowcy brytyjskiego Uniwersytetu w Essex przeprowadzili badania, które miały odpowiedzieć na pytanie – Kim jest najnudniejszy człowiek na świecie. Co się okazało?

Badacze przebadali 500 osób, by wyodrębnić najnudniejsze zawody, cechy ludzkie i hobby różnych osób. Okazało się, że statystycznie najnudniejszym człowiekiem na świecie jest religijny pracownik z małego miasta wprowadzający na co dzień dane i oglądający telewizję.

Badania prowadzone przez dr Wijnanda Van Tilburga z Wydziału Psychologii wykazały, że stereotypowo nudni ludzie są najczęściej nielubiani i unikani.

Badanie wykazało również, że bycie postrzeganym jako nudny prawdopodobnie oznacza niskie kompetencje i niskie ciepło interpersonalne. Osoby postrzegane jako nudne mogą zatem być bardziej narażone na uzależnienia i problemy ze zdrowiem psychicznym.

Nudny, nie znaczy słaby.

Badania mają służyć lepszemu zrozumieniu pozycji społecznej osób postrzeganych jako „nudne” i wynikających z tego konsekwencji zarówno dla nich samych, jak i społeczeństwa.

dr Van Tilburg. Zauważa, że pomimo negatywnego postrzegania, społeczeństwo potrzebuje ludzi do pełnienia takich ról jak księgowy i bankier

„Myślę, że księgowi będą postrzegani jako nudni, ale skuteczni i idealni do wykonania dobrej pracy przy naszych podatkach – powiedział.

„Prawda jest taka, że ​​ludzie tacy jak bankierzy i księgowi są bardzo zdolni i mają władzę w społeczeństwie – być może powinniśmy starać się ich nie denerwować i nie traktować ich stereotypowo jako nudnych!”

W badaniu wyodrębniono:

 

Pięć najnudniejszych prac (branż):

1. Analiza danych

2. Księgowość

3. Podatki/ubezpieczenie

4. Sprzątanie

5. Bankowość

 

Pięć najbardziej ekscytujących prac:

1. Sztuki artystyczne

2. Nauka

3. Dziennikarstwo

4. Pracownik służby zdrowia

5. Nauczanie/Edukacja

Pięć najnudniejszych hobby

1. Spanie

2. Religia

3. Oglądanie telewizji

4. Obserwowanie zwierząt

5. Matematyka

 

Źródło: https://www.essex.ac.uk/news/2022/03/18/the-most-boring-person-in-the-world-discovered-by-researchers

 

Tagi , , , ,

O autorze

Sebastian - zajmuje się projektowaniem życia, pasjonat filozofii stoickiej, miłośnik kotów, zawodowo biurokrata. Rozmyślam, analizuję i wyciągam wnioski, w wolnym czasie gram w squasha i inne sporty rakietowe. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *